אודות הפסטיבל

"דרך הנדיב" הוא פסטיבל קהילתי בפרדס חנה-כרכור, המושתת כולו על יצירה עצמית, אחריות אישית ונדיבות. במשך סופשבוע אחד יתקיימו במושבה ובסביבתה מעל 200 אמנות ותרבות מגוונים, יצירתיים וצבעוניים. האירועים יתקיימו בבתים פרטיים, במבנים ציבוריים ובמרחב הציבורי.
פסטיבל "דרך הנדיב" נוצר מתוך ידיעה עמוקה שלכל אחת ואחד מאיתנו יש מה לתת.

שלושת העקרונות המנחים ביצירת הפסטיבל הם:

יצירה עצמית

כל אחת ואחד יכולים ליצור אירוע.

אחריות אישית

האחריות המלאה על כל אירוע היא של היוצר.ת שלו. אין לפסטיבל הנהלה, אלא צוות מתנדב שתפקידו להציע את הפלטפורמה ולסייע בהפקה..

נדיבות

הכניסה לכל אירועי הפסטיבל חופשית. היוצרים, המשתתפים וצוות ההפקה – כולנו פועלות ופועלים בהתנדבות.

הפסטיבל של כולנו!

האחריות על הפסטיבל היא של כל אחת ואחד מאיתנו, דרך שמירה אקטיבית על הניקיון, התנהלות מכבדת בכבישים ובמרחב הציבורי ונדיבות כלפי הקהילה. נדיבות יכולה להתבטא באופנים רבים: בהסעות לאירועים, בהבאת סיר מרק או עוגיות ביתיות, בהפרחת בועות סבון ברחוב, בסיוע בפירוק אחרי אירוע, בהבעת תודה נלהבת לזמרת, במופע ספונטני ברחוב ובעוד אינסוף דרכי הנדיב.
הפסטיבל הוא פרי יוזמה של תושבות ותושבים, בשיתוף פעולה עם המועצה המקומית, ואינו נתמך על ידי גורמים מסחריים.

שאלות נפוצות

את צודקת. אין פה בקשה כזאת. יש פה הזמנה לתת יצירות אחרות שלך, כאלה שאת בודקת, כאלה שהן זנב של רעיון, התחלות שנטשת ומחכות, כאלה שמתחילות להבהב אצלך כאפשרות, כאלה שאת עוד לא רואה איך תתפרנסי מהן אבל אולי, כאלה שהן בכלל תחביב. במילים אחרות, אל תתני את העבודה שלך; תני את המשחק שלך. בואי לשחק.

לא.
.
.
.
(ועכשיו ביותר מילים. הרעיון של הפסטיבל הוא שכסף לא מחליף ידיים. שנמצא דרכים אחרות לבטא נדיבות, הכרת תודה, נתינה. כקהל מכיר תודה, אפשר להציע לרקדן אירוח בביתכם; אפשר לאפות עוגיות לאירוע; אפשר להדליק נרות; אפשר לארגן את הקהל לשירת "לתת", או"תודה על כל מה שנתת" או המנון תודה פחות סאחי שתמצאו; אפשר… להמשיך?)

הממ.. פחות. החינם סבבה, מה שחסר פה זה איזשהו אלמנט קבוצתי, קהילתי, כזה שמפגיש כמה א.נשים יחד. 
אולי תרצי ללמד את שאר המשתתפים לעשות תסרוקת גם הם? אולי תרצי שבזמן שאת מסרקת, רביעיית כלי קשת תנגן לשאר המשתתפות?
אפשר לבוא עם התחלה של רעיון וננסה לעזור בגיבוש שלו לכדי אירוע.