טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

שיטות וכלים להתמודדות הורים עם הפרעת קשב וריכוז אצל ילדיהם

נובמבר 15, 2019 בשעות 09:30 - 11:00

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז חווים קשיים בהתנהגות מסתגלת ,בהתמודדות חברתית, בתפקוד אקדמי ובתפקודי היום יום . הקשיים הללו משפיעים על ההתנהלות המשפחתית. ההורים של ילדים אלו נדרשים למאמצים מרובים כדי להשיג שיתוף פעולה והקשבה ולסייע להם בהתארגנות יומיומית , בלמידה, ביחסים החברתיים ובהסברת קשיי הילד והתנהגותו לסביבה.
בהרצאתה של אורית ענבר, מרפאה בעיסוק M. Sc ומנהלת מרכז ביחד , נזהה מהן הסיבות העומדות בבסיס הקשיים של הילד להתנהל ביום יום , נבין יותר מדוע משפחה של ילד עם הפרעת קשב וריכוז חווה יותר מתח בגידולו ,ונציע כלים יישומיים להתמודדות.
מחקר שביצעה אורית ענבר, באוניברסיטת חיפה העלה שבתום התערבות טיפולית על פי מודל ה POET * ההורים זיהו כי הילד ( עם תסמינים של הפרעת קשב וריכוז )יש לו קצב משלו , פועל באיטיות, נוטה לחלום, לדמיין ,להיות מוסח ,מתקשה להתמקד ולהשלים מטלות עד תם .
זוהה ממצא ייחודי הנוגע לזמן האישי של הילד, השונה מהזמן הסביבתי, הילד זקוק לזמן התארגנות ארוך :
" לוקח לו יותר זמן מלילדים אחרים, יש לו את הקצב שלו".
" ' לכי לנעול סנדלים ולצחצח שיניים' (הוראה) ,אחרי סנדל אחד היתה מעופפת, נתקעת, יושבת, בוהה ,הולכת לעשות משהו אחר".
ממצא נוסף שזוהה במחקר הוא ,הנטייה להשלים משימות ברגע האחרון: "החלק של הסיום, של רגע לפני שיוצאים, יש כאילו קטעים שנדחים לרגע האחרון, ברגע האחרון לנעול נעליים, לסדר את השיער, היא מחכה עם זה לסוף, לפעמים זה מעכב ומרגיז" .
ההורים תארו כי התנהלות הרגע האחרון מקשה עליהם ומעכבת אותם ברגע הקריטי בו צריכים לצאת מהבית ,בזמן שגרת הבוקר . שגרת הבוקר תוארה כשגרה המורכבת ביותר לניהול במהלך היום.
בהרצאה ניתן כלים להורים כיצד לגלות מעורבות בשגרות היום יום. נדגים כיצד למקד את הילד, לתת הוראה אחת כל פעם, להשתמש בכלי עזר לארגון הזמן כמו טבלה לרישום סדר פעולות, טיימר ושעון נכיר פטנטים העונים על הצורך להמצא בתנועה .נבין יותר את הצורך של הילד בחיזוקים תכופים וכיצד לתת אותם.
*מודל ה Parental Occupational Executive Training -POET (פריש ,תירוש ורוזנבלום), הינו מודל התערבות בריפוי בעיסוק שפותח כדי לענות על הצורך בהתערבות ממוקדת תפקוד יום יומי בהקשר המשפחתי בילדים עם ADHD והוריהם.
במרכז ביחד ניתן לעבור הדרכה הורית בשיטת POET בה לומדים ההורים להבין מהי הפרעת קשב וריכוז ,כיצד להתמודד עם ההתנהגות של הילד וקשייו לתפקד בחיי היום יום ,בדרך של אימון הורי, תוך התמקדות בתפקודים הניהוליים הלקויים.
במרכז ניתנים מגוון טיפולים רגשיים והדרכות הורים , שמסייעים להורה להבין את ילדו , לטפח קשר הורה-ילד ולהיות הורה בעל מודעות לעצמו ולקשיי ילדו . בעקבות טיפול יכולת ההורה להיות מותאם לצרכי ילדו, עולה.
עד 40 מקומות ישיבה ,מבקשת לשריין הגעה מראש. רק בהרשמה מראש 0523-718090

http://mbeyahad.com/

הרצאה

פרטים

תאריך:
נובמבר 15, 2019
זמן:
09:30 - 11:00
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

אורית ענבר
טלפון
0523718090
דוא״ל
orit.inbar@gmail.com

אחר

סוג החלל
חלל ציבורי
אפשרויות נוספות
רק בהרשמה מראש, למבוגרים בלבד
חובה לאשר
אני מתחייב שהארוע מבוטח באופן מתאים ולא יהיו לי דרישות בעניין זה כלפי מארגני הפסטיבל
שמכם המלא
אורית ענבר
האימייל שלכם שנוכל לחזור אליכם
[email protected]
מספר הנייד שלכם במקרה שצריך לתקשר עמכם טלפונית
0523718090
(חובה למלא)תיאור הארוע בתכניייה עד 12 מלים בלבד
מהן הסיבות המקשות על ילד עם ADHD להתנהל ביום יום ואיך ההורה יכול לעזור.

מקום

מרכז ביחד, האורנים 89
האורנים 89
פרדס חנה כרכור, Israel
+ מפת גוגל

שגיאה במסד הנתונים של וורדפרס: [Unknown column 'wp_postmeta.meta_value' in 'field list']
SELECT SQL_CALC_FOUND_ROWS DISTINCT wp_posts.*, MIN(wp_postmeta.meta_value) as EventStartDate, MIN(tribe_event_end_date.meta_value) as EventEndDate FROM wp_posts LEFT JOIN wp_postmeta as tribe_event_end_date ON ( wp_posts.ID = tribe_event_end_date.post_id AND tribe_event_end_date.meta_key = '_EventEndDateUTC' ) WHERE 1=1 AND wp_posts.post_type = 'tribe_events' AND (wp_posts.post_status = 'publish' OR wp_posts.post_status = 'tribe-ea-success' OR wp_posts.post_status = 'tribe-ea-failed' OR wp_posts.post_status = 'tribe-ea-schedule' OR wp_posts.post_status = 'tribe-ea-pending' OR wp_posts.post_status = 'tribe-ea-draft') ORDER BY EventStartDate DESC, wp_posts.post_date DESC LIMIT 0, 200

עד עכשיו

322

אירועים