טוען אירועים

« כל האירועים

  • אירוע כבר עבר.

שניים משיחין

נובמבר 23, 2018 בשעות 16:00 - 18:30

שניים משיחין: שיח אישי, אינטימי וחשוף בפני קהל בין שגיא ביטון וארנון כהן כשהקהל מוזמן לקחת בו חלק. לנוכח ריבוי המקרים של פגועי נפש שבלית ברירה הטיפול בהם הוא תרופתי ואו אשפוזי החלטנו שגיא ואני להביא ולפרוש את הקשר בן 26 השנים שבינינו בפני קהל. ההחלטה נובעת מתוך ההבנה שרק על-ידי חשיפה ושיתוף תיפתח האפשרות למציאת דרכים אלטרנטיביות להחלמה ממצבים רגשיים/נפשיים מסוימים ולאו דווקא על-ידי שימוש בתרופות ובאשפוז. שגיא ואני מכירים ומשוחחים למעלה מעשרים וחמש שנה. מניפת נושאי השיחות מגוונת ביותר והדבר שמייחד אותה זו התחושה והבחירה שאופפות את השיח, תחושה שההתכוונות שלנו היא לחתור לעבר עצמנו וחתירה זו הינה מאבק מתמשך עם עצמנו. אנחנו תוהים, טועים, חוקרים. לעתים מדברים דברי הבל ומשתטים. לעתים מתרגשים ובוכים. לרוב השיחות הן בעלות גוון אינטימי ואישי ויש בנו כמובן סקרנות ותשוקה גדולה להביא את התובנות שלנו לביטוי מעשי בחיי היומיום. חשיפה ראשונית נעשתה על-ידי שגיא ב2017 במכתב לקרן נויבך בעקבות סדרת כתבות בנושא אשפוזים אגרסיביים בשער מנשה ובבתי חולים נוספים.

לקרן נויבך שלום.

שמי שגיא ביטון ואני בן 41 מזועזע מכתבות וסיפורים על כליאת פגועי נפש החלטתי לספר ולשתף את הסיפור האישי שלי כדי לספר שאפשר גם אחרת. בסביבות גיל 17 אחרי שהיו לי התפרצויות כעס שלא שלטתי בהן ותוך כדי ההתפרצויות הייתי מכה עם הראש שלי בקירות או נמרח על הרצפה, רועד, מפרפר וצורח. פסיכיאטר קבע שאהיה על כדורים לשארית החיים שלי וכמובן שלא אוכל להתגייס לצבא דבר שמאוד רציתי. במשך כשבוע או שבועיים לקחתי את הכדורים ואז התחלתי להרגיש שאני לא יכול לתפקד. נשארתי רוב היום במיטה והלכה לי לגמרי כל שמחת החיים שלי הרגשתי שאני מת. בלי לשתף את ההורים החלטתי שאני לא לוקח את הכדורים. תוך כדי נזכרתי בארנון מכר של ההורים שלי שגר בגבעתיים, פגשתי אותו בסך הכול פעם אחת שנה קודם, הוא ביקר אצלנו במצפה רמון עם בת הזוג שלו אורה. הייתה ביננו שיחה ובסופו של דבר רוב הביקור הוא היה אצלי בחדר. הרגשתי שהוא הבן אדם שיוכל לעזור לי, סיפרתי להורים שאני לא לוקח כדורים יותר ושכנעתי אותם להתקשר לארנון הם דיברו אתו וגם אני דיברתי אתו, נפגשנו ובסופו של דבר עברתי לגור בבית של אורה ביחד איתם למשך כארבעה חדשים למרות שהוא ידע שאני עם אישיות אובדנית. בהתחלה הוא היה איתי 24 שעות ביממה היינו משוחחים המון והוא גם היה עושה לי עיסויים. אחרי שבועיים התחלתי ללמוד בבית ספר אקסטרני בתל אביב ובשארית היום היינו ביחד. בהמשך הוא גם "הכריח" אותי לעשות כל מיני דברים כנגד רצוני (למשל כשעזבתי את בית הספר האקסטרני הוא הכריח אותי לבוא אתו לעבודה בגן הזואולוגי ולעבוד. ניקיתי כלובים ושנאתי את זה כי גם הייתי סוג של איסטניסט) לפעמים בכוונה חזרנו ברגל מהאוניברסיטה בתל אביב עד לבית בגבעתיים. ארבעת החדשים היו מלאים באירועים ועשייה משמעותית להחלמה שלי ובעצם היו בסיס להמשך העבודה שלי על עצמי (עד היום ). העובדות הן שלמרות הדיאגנוזה של הפסיכיאטר התגייסתי לצבא וגם לא לקחתי כדורים. בתקופות מסוימות כשהייתי במצוקה גדולה הקשר עם ארנון היה בתדירות גבוהה הוא היה מגיע לבסיסים בצבא ומאוחר יותר גם לבתים שגרתי בהם. אפילו עזר לי במעבר דירה מחיפה לתל אביב ברכב שלו. אני לא בדיוק יודע מה הוא עושה עם אנשים אחרים אבל אני הכרתי חלק מהם שבוודאות הוא ליווה ותמך בהם. אני בכל מקרה קיבלתי את החיים שלי במתנה ואם לא היה המפגש הזה כנראה שהייתי מבלה את שארית חיי (אם אפשר לקרוא לזה חיים) באחד מהתאים האלה בשער מנשה או כל בית חולים פסיכיאטרי אחר.

שגיא ביטון: בן 42 אב לשני בנים, מוזיקאי. מלמד ומחנך. גר בערד ארנון כהן (גירית) בן 65 אב לשתיים, סב לארבע. גר בפרדס חנה כרכור. בין תחומי עיסוקיו אחד האהובים הוא ליווי, עידוד ותמיכה במצבים נפשיים עדינים.

שני מועדים יהיו לשיח ביום שישי 23.11 בין 4 אחהצ ל6 וחצי ובשבת 24.11 בין 10 בבוקר ל12 וחצי את השיח נעשה בפני 15 איש ולכן אנחנו מבקשים שכל המעוניינים ירשמו מראש ניתן להתקשר לגירית (ארנון) 0528710649

האירוע הוא למבוגרים בלבד. להתראות שגיא וארנון

שתפו את הנדיבות

פרטים

תאריך:
נובמבר 23, 2018
זמן:
16:00 - 18:30
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

גירית אדמונד ארנון כהן
טלפון
052-8710649
דוא״ל
edmondcohen6@gmail.com

אחר

סוג החלל
בית
אפשרויות נוספות
ארוע נגיש, רק בהרשמה מראש, למבוגרים בלבד
שמכם המלא
גירית אדמונד ארנון כהן
האימייל שלכם שנוכל לחזור אליכם
[email protected]
מספר הנייד שלכם במקרה שצריך לתקשר עמכם טלפונית
0528710649

מקום

גן אלומות, הגליל 51
51 Kidmat HaGalil
Pardes Hanna-Karkur, Israel
+ מפת גוגל
שתפו את הנדיבות